banner isbank

Satranç Haberleri

I Kademe Satranç Antrenör Eğitimi

05 Eylül 2016  Pazartesi Günü SAAT 17,00 da, Servet Tazagül Spor salonu Satranç Merkezinde koşulların oluşması durumunda (en az 30 kişi) I Kademe Satranç Antrenör Eğitimi başlayacaktır. Eğitime ktılmak isteyenler  için İstenilen Belgeler: 
1-    Dilekçe (Açık Adresli, telefon ve e-posta yazılı)
2-    Diploma Sureti Noter Onaylı (Görevdeki öğretmenlerden diploma sureti yerine okullarından alacakları onaylı görev yeri belgesi)
3-    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (İl Temsilciliğimizce sonradan toplu olarak alınacaktır).
4-    Katılım bedeli dekontu. (170 TL katılım bedelini Türkiye Satranç Federasyonun İş Bankası Ankara Şubesi 4200-5930838 no’lu hesabına yatırdıklarına dair dekont)
5-    2 adet vesikalık fotoğraf ( Erkek kursiyerlerden sakalsız ve kravatlı)
6-    Savcılık İyi Hal Kağıdı aslı. (Görevdeki öğretmenlerden istenmeyecektir, diğer kamu kuruluşunda çalışan kursiyerler bu belgenin yerine kurumlarından görev yeri belgesi alabilirler, kamu kurumlarında çalışmayan kursiyerler mutlaka bu belgeyi getirecekler)
7-    Nüfus cüzdanı fotokopisi (resimli).
8-    Sağlık Raporu ( Herhangi bir sağlık kurumundan alınabilir. (Sağlık raporu alamayanlar I Kademe Antrenör Olmamda sağlık ile ilgili problemim bulunmamaktadır. Şeklinde beyan verebilir
9-    Antrenör Bilgi Formu (form için xlsTıklayınız)  (Formu kendi adınız ile kaydedp gönderiniz)
Belgeler Kurs başladığında teslim alınacaktır. Ancak kursa başvuru yapmak için Antrenör Bilgi Formunu elektronik ortamda doldurarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta adresine göndermesi gerekmektedir.
   

 İletişim Tel: 530 770 6533 

 

"SOKAKTA SATRANÇ VAR"

poster-70x100
İlimizden bu yıl rekor düzeyde projeye katılım bekliyoruz 11-18 Eylül 2016 tarihlerinde uygulanacak olan  “Sokakta Satranç Var” projesine katılacak olan satranç ailemizden Projemizin tüm güzelliğini, coşkusunu ve katılımcıların gösterdiği ilgiyi camiamız ve kamuoyu ile paylaşabilmemiz adına çekeceğimiz resimleri fotoğraf makinesi ile fotoğraflayıp, bu güzelliği ve coşkuyu yansıtan görseller yakalamanız ilimiz adına gurur verici olacaktır. Bu güzellikleri facebook, twitter ve instagram’da paylaşmanız #sokaktasatrançvar etiketi ile yayınlamanız sonucunda ülkemizde bir paylaşım rekoru kırılmasını hedefliyoruz. Paylaşımlarınıza mutlaka yer ismi belirtelim ki ilimizin paylaşımları ön plana çıksın. Paylaşımlarımızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine e posta olarak gönderebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen tarihler içerisinde projeye toplu olarak katılım için önerilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine bekliyorum.  

Şimdiden sizlere teşekkür ediyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası

Hatay Büyükşehir Belediyesi 8. Uluslararası Satranç Turnuvası 27 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında HATMEK Salonunda gerçekleşecektir..Geniş Bilgi İçin Tıklayınız


I Kademe Satranç Antrenör Belgeleri Gelenler)

Mart ayında Mersin'de düzenlenen I Kademe Satranç Antrenör eğitimine katılan adayların belgelerigelmiştir. Belgeleri Şevket Pozcu Anaokulu Müdürlüğünden alınacaktır. Liste için Tıklaynız

Tarsus'ta açılan I Kademe Satranç Antrenör kursuna katılan adaylardan belgeleri gelmiştir. Belgeleri Tarsus Teknoloji Fakültesi Fakülte Sekreterliğinden alabilirsiniz.

16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları (ISF GYMNASIADE)

Trabzon'un ev sahipliğinde 12 Temmuz 2016 tarihinden beri gerçekleştirilen 16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları (ISF GYMNASIADE) satranç turnuvası tamamlandı.

40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılım gösterdiği dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Olimpiyatların satranç branşında ülkemizi temsil eden Kızlar takımımız birinci olarak altın madalyaya uzanırken, erkekler takımımız elde ettiği ikincilik ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları'nda Hafize Demirtaş, İpek Aslı Yassıbağ(Mersin), Selina Demirağ ve Tuğba Gür kızlar takımımız;; FM Denizcan Temizkan, Efe Mert Kılıç, Oğuz Öner ve Kağan Tibet Özgür ise erkekler takımımız olarak ülkemizi temsil ettiler.

Başhakemliğini Akif Tayfun Haznedaroğlu'nun, Kafile Başkanlığını Aydın Kara'nın yaptığı turnuvada, kızlar takımımızın antrenörlüğünü İhsan Kılıç, erkekler takımımızın antrenörlünü ise Engin Yaşar Işık üstlendi.

Sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.