banner isbank

Satranç Haberleri

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ YILDIRIM SATRANÇ TURNUVASI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

  İlki geçen yıl GM Mikhail GUREVİCH tarafından simultane gösterisi ile başlayan Mersin Narenciye Festivali Satranç Etkinlikleri bu yıl Yıldırım Satranç turnuvası ile tamamlandı.

    İki kategoride yapılan ve büyük çekişmelere sahne olan Yıldırım Satranç Turnuvası yabancı konukların ziyareti ile dahada şenlendi. 


Turnuvada Dereceye Giren Sporcular Listesi için Tıklayınız  

xlsAcik_final_sıralaması        xls12_Yas_ve_Altı_Final_Sıralaması
      20141116 110256

      20141116 122557

Mersin Satranç il Temsilciliği ve Yardımcılarından Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Ahmet TARAKÇI'YA Ziyaret


Genlik Hizmetleri_ve_Spor_l_Mdrn_Ziyaret_Foto

      Mersin Satranç il Temsilciliği olarak ilimizdeki satranç faaliyetlerinin durumunu ele almak ve süreci değerlendirmek amacı ile Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sayın Ahmet TARAKÇI'YI Ziyaret ettik.
      İlimizdeki satranç faaliyetlerinin ve başarılarının kayda değer olduğunu belirten Sayın Ahmet Tarakçı satrancın Mersinde gelişimine bu güne kadar destek verdiklerini ve bundan sonrada destek vermeye devam edeceklerini belirttiler. Mersinde 48 branşta spor faaliyeti yaptıklarını ve satranç branşında çok iyi bir yerde olduklarını belirtti. Buna katkısı olan herkese teşekkür ettiğini belirtti. Satrancın daha geniş kesimlere yayılması için herkesin elinden geleni yapmasını istediklerini ve buna destek olacaklarını belirtti. 
      Satranç İl Temsilcimiz Ömer Faruk Ercan da katkılarından ve ilgisinden dolayı sayın Ahmet TARAKÇI'YA bir kez daha teşekkür ederken, Mersinde satrancın geldiği başarı düzeyinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği, Satranç Kulüplerimiz, Sporcularımız, Hakemlerimiz ve Özverili Velilerimizin katkısının öneminin altını çizdi.

Narenciye Festivali Yıldırım Satranç Turnuvası

3’+2”  zaman tempolu Narenciye Festivali Yıldırım Satranç Turnuvası 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde Narenciye Festival Alanı Orkide Restoranı yanında bulunan Mitolojik Park içerisinde açık havada yapılacaktır.

12 Yaş ve Altı ve Açık Kategori şeklinde oynanacak 9 turlu müsabakalarda 1.Tam Altın 2. Yarım Altın 3. Çeyrek Altın ödül verilecektir.  docYönerge   Kayıt için tıklayın

Toroslar Yaş Grupları

Toroslar  İlçemizde ikamet sporcularımızın katılacağı Küçükler Satranç Şampiyonası 15-16 Kasım 2014 tarihleri arasında 700.Yıl Ortaokulunda  yapılacaktır. Yarışmalar Genel ve Kızlar olmak üzere Kategorilere ayrılarak oynanacaktır. docYönerge   Kayıtlar İçin Tıklayınız

TARSUS YAŞ GRUPLARI

Tarsus Küçükler Satranç Şampiyonası 22-23 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Yarışmalar Genel ve Kızlar olmak üzere Kategorilere ayrılarak oynanacaktır. Katılımın az olduğu kategoriler başhakem kararı ile birleştirilebilecektir.
Yer:  Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu
Yönerge için tıklayınız. 
Kayıt yaparken yaş grubunuzu doğru seçiniz. Kayıt için tıklayınız.