banner isbank

Satranç Haberleri

2015 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası

24 Haziran-3 Temmuz 2015 tarihleri arasında Konya'da gerçekleşen "2015 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası"da dereceye giren ve ilimizi temsil eden sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

2015 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 


7 Yaş Kızlar

Rüya Zeynep Kaval 2.ci
Dize Mutlu 4.cü
Beray Karatiken 5.ci

7 Yaş Genel
Devran Karakaya 6.cı

9 Yaş Kızlar
Ilgın Kaya 5.ci
Şermin Naz Aydemir 6.cı

9 Yaş Genel
Buğra Kürşat Gökçek 2.ci
M. Emin Arslan4.cü
Ufuk Alp Adıgüzel 5.ci

11 Yaş Kızlar
Sıla Çağlar 5.ci

13 Yaş Kızlar
Tuana Umay Çıtak 1.ci

13 Yaş Genel
Utku Cengiz Acar 3.cü

17 Yaş Kızlar
Burcu Melis Temel 2.ci
Nezihe Ezgi Menzi 5.ci


İlimizde Düzenlenecek I.Kademe Antrenör ve Aday Hakem Kursları

İlimizde düzenlenecek olan I.Kademe Antrenör ve Aday Hakem eğitimleri Eylül 2015 ayı içersinde gerçekleştirilecek olup, daha detaylı bilgiler Ağustos ayında sayfamızdan ilan edilecektir. 

SİLİFKE KABOTAJ BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI

Silifke Kabotaj Bayramı satranç Turnuvası 27-28 Haziran 2015 tarihlerinde  Marina Cafe Taşucu Balıkçı Barınağı 'nda yapılacaktır. Turnuva yönergesi için tıklayınız.
Turnuva kaydı için tıklayınız. 

OKULÖNCESİ SATRANÇ ŞENLİĞİ

Okullarımızın kapanmasına kısa bir süre kaldı. Okulöncesi öğrencilerimiz ile beraber satrançta öğrendiklerimizi sergileyebileceğimiz yeni bir satranç şenliğimiz var artık. Bu yıl ilk defa düzenleyeceğimiz okulöncesi satranç şenliği 30 Mayıs 2015 Cumartesi Servet Tazegül Spor Salonu Satranç Merkezimizde yapılacak. Tüm katılımcılara madalya verilecek olan şenlikte yüz boyama ve balon standları da olacak.
Kayıtlar içinh tıklayınız.    Yönerge için pdfokul_oncesi_yonerge.pdf

PALM CİTY AVM "KARNEM" SATRANÇ TURNUVASI

Palm City AVM tarafından artık geleneksel hale gelen satranç turnuvalarına bir yenisi daha eklendi. Karne heyecanının ardından düzenlenecek olan "KARNEM SATRANÇ TURNUVASI" 13-14 Haziran tarihlerinde Mersin Palm City AVM'de yapılacaktır. 7-8, 9-10 ve 11-12 Yaş kategorilerinden oluşacak olan turnuvada dereceye giren sporculara aşağıdaki ödüller verilecektir. Ayrıca Palm City AVM yönetimi tarafından sürpriz hediyeler de teknik toplantıda duyurulacaktır. KAYIT KONTROLE GELEMEYECEK OLAN SPORCULARIN OLDUĞU BİLGİSİ GELDİĞİNDEN DOLAYI, KATILIMCI LİSTESİ YAYINLANMAYACAK OLUP, ELO VE UKD GÖZÖNÜNE ALINARAK KAPASİTE ÇERÇEVESİNDE MÜMKÜN OLAN EN FAZLA SPORCU ALINMAYA ÇALIŞILACAKTIR.
1. Sıradaki Sporculara Kupa+Madalya+Mini Tablet
2.  Sıradaki sporculara Kupa+ Madalya +Fotoğraf Makinası
3. Sıradaki Sporculara Kupa+ Madalya +MP3 Çalar

Turnuva yönergesi için doctıklayınız. 
Turnuva kaydı için tıklayınız.