banner isbank

Satranç Haberleri

Yenişehir Belediyesi Uluslararası Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvasına Kayıtlar

Bu turnuvanın Mersin’de yapılabilmesi için yıllardır çaba sarf ettiğimiz Mersin satranç ailemizce bilinmektedir. Görüyorum ki böyle güzel bir turnuvaya şu ana kadar yeterli sayıda kayıt alamadık. Bu turnuvanın önümüzdeki yıllara da sarkması katılımcı sayısı ile ölçülecektir. Kulüplerimizin, okullarımızın, antrenörlerimizin biraz daha fazla ilgisini umut ediyor, saygılarımı sunuyorum.

İlimizden turnuvamıza katılacak olan öğrenci sporcularımızın Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta adresine bildirmeleri durumunda okullarından turnuva tarihlerinde izinli sayılmaları için yazılı bildirimde bulunulacaktır.
 
Ömer Faruk ERCAN 
Mersin İl Temsilcisi 

Yenişehir Belediyesi Uluslararası Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası

Poster

Mersin Valiliği himayesinde 2016 yılı Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde “Yenişehir Belediyesi Uluslararası Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası” Yenişehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Müdürlüğümüz organizasyonunda gerçekleşecektir. Turnuvada toplamda  48.600 TL. ödül dağıtılacak olup,  Mersin'de ilk kez İl organizasyonu olarak gerçekleşecek olan  turnuvamıza yerli yabancı satranç sporcularımızı bekliyoruz. 

KONAKLAMA İÇİN İNDİRİM YAPACAK OTELLER 

HOTEL GOLDEN KING 324 359 8600 Turnuvaya davetli yerli ve yabancı sporcular bu oıtelde konaklama yapacaklardır. Konaklama yapacak sporcularımıza uygun koşullarda fiyat verilecektir. 

ATLIHAN HOTEL (****)              http://www.atlihanhotel.com/
 
Sultaşa Otel  (****)                  Tel: +90 324 3412000

Nobel Otel     (****)                   http://www.nobeloteli.com/

Supi Öner Öğretmen evi   http://www.suphionerogretmenevi.com/tr/ana-sayfa.aspx           (0324) 328 8111  Satranç Turnuvası için  grup indirimi alabilmek için İl Temsilcisini arayınız. 530 770 65 33


Hosta Park Otel (***)                   
http://www.hostapark.com/tr/ 


Turnuva Sayfası için Tıklayınız

"SOKAKTA SATRANÇ VAR"

poster-70x100
İlimizden bu yıl rekor düzeyde projeye katılım bekliyoruz 11-18 Eylül 2016 tarihlerinde uygulanacak olan  “Sokakta Satranç Var” projesine katılacak olan satranç ailemizden Projemizin tüm güzelliğini, coşkusunu ve katılımcıların gösterdiği ilgiyi camiamız ve kamuoyu ile paylaşabilmemiz adına çekeceğimiz resimleri fotoğraf makinesi ile fotoğraflayıp, bu güzelliği ve coşkuyu yansıtan görseller yakalamanız ilimiz adına gurur verici olacaktır. Bu güzellikleri facebook, twitter ve instagram’da paylaşmanız #sokaktasatrançvar etiketi ile yayınlamanız sonucunda ülkemizde bir paylaşım rekoru kırılmasını hedefliyoruz. Paylaşımlarınıza mutlaka yer ismi belirtelim ki ilimizin paylaşımları ön plana çıksın. Paylaşımlarımızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine e posta olarak gönderebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen tarihler içerisinde projeye toplu olarak katılım için önerilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine bekliyorum.  

Şimdiden sizlere teşekkür ediyoruz. Sıla ve Barış

17 - 28 Ağustos 2016 tarihleri arasında Prag, Çek Cumhuriyeti'nde gerçekleşen Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında Ülkemizi başarıyla temsil eden sporcularımızdan 12 Yaş Kızlar Şampiyonu WCM Sıla Çağlar ve 12 Yaş Erkekler ikincisi CM Ekin Barış Özenir İstanbul Atatürk Havalimanında Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, ve aileler tarafından çiçeklerle karşıladı.
 
Ülkemizi temsil eden sporcularımızın daha nice başarılara imza atmasını temenni ediyor, kendilerini tekrar tebrik ediyoruz. 
 


img 0312


img 0315

img 0325


img 0323

Hatay Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası

Hatay Büyükşehir Belediyesi 8. Uluslararası Satranç Turnuvası 27 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında HATMEK Salonunda gerçekleşecektir..Geniş Bilgi İçin Tıklayınız