banner isbank

Satranç Haberleri

Yenişehir Belediyesi Uluslararası Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası

Mersin Valiliği himayesinde 2016 yılı Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde “Yenişehir Belediyesi Uluslararası Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası” Yenişehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Müdürlüğümüz organizasyonunda gerçekleşecektir. Turnuvada toplamda  48.600 TL. ödül dağıtılacak olup,  Mersin'de ilk kez İl organizasyonu olarak gerçekleşecek olan  turnuvamıza yerli yabancı satranç sporcularımızı bekliyoruz. 
Poster


Turnuva Sayfası için Tıklayınız

"SOKAKTA SATRANÇ VAR"

poster-70x100
İlimizden bu yıl rekor düzeyde projeye katılım bekliyoruz 11-18 Eylül 2016 tarihlerinde uygulanacak olan  “Sokakta Satranç Var” projesine katılacak olan satranç ailemizden Projemizin tüm güzelliğini, coşkusunu ve katılımcıların gösterdiği ilgiyi camiamız ve kamuoyu ile paylaşabilmemiz adına çekeceğimiz resimleri fotoğraf makinesi ile fotoğraflayıp, bu güzelliği ve coşkuyu yansıtan görseller yakalamanız ilimiz adına gurur verici olacaktır. Bu güzellikleri facebook, twitter ve instagram’da paylaşmanız #sokaktasatrançvar etiketi ile yayınlamanız sonucunda ülkemizde bir paylaşım rekoru kırılmasını hedefliyoruz. Paylaşımlarınıza mutlaka yer ismi belirtelim ki ilimizin paylaşımları ön plana çıksın. Paylaşımlarımızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine e posta olarak gönderebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen tarihler içerisinde projeye toplu olarak katılım için önerilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine bekliyorum.  

Şimdiden sizlere teşekkür ediyoruz. Sıla ve Barış

17 - 28 Ağustos 2016 tarihleri arasında Prag, Çek Cumhuriyeti'nde gerçekleşen Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında Ülkemizi başarıyla temsil eden sporcularımızdan 12 Yaş Kızlar Şampiyonu WCM Sıla Çağlar ve 12 Yaş Erkekler ikincisi CM Ekin Barış Özenir İstanbul Atatürk Havalimanında Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, ve aileler tarafından çiçeklerle karşıladı.
 
Ülkemizi temsil eden sporcularımızın daha nice başarılara imza atmasını temenni ediyor, kendilerini tekrar tebrik ediyoruz. 
 


img 0312


img 0315

img 0325


img 0323

Hatay Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası

Hatay Büyükşehir Belediyesi 8. Uluslararası Satranç Turnuvası 27 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında HATMEK Salonunda gerçekleşecektir..Geniş Bilgi İçin Tıklayınız


I Kademe Satranç Antrenör Eğitimi

05 Eylül 2016  Pazartesi Günü SAAT 17,00 da, Servet Tazagül Spor salonu Satranç Merkezinde koşulların oluşması durumunda (en az 30 kişi) I Kademe Satranç Antrenör Eğitimi başlayacaktır. Eğitime ktılmak isteyenler  için İstenilen Belgeler: 
1-    Dilekçe (Açık Adresli, telefon ve e-posta yazılı)
2-    Diploma Sureti Noter Onaylı (Görevdeki öğretmenlerden diploma sureti yerine okullarından alacakları onaylı görev yeri belgesi)
3-    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (İl Temsilciliğimizce sonradan toplu olarak alınacaktır).
4-    Katılım bedeli dekontu. (170 TL katılım bedelini Türkiye Satranç Federasyonun İş Bankası Ankara Şubesi 4200-5930838 no’lu hesabına yatırdıklarına dair dekont)
5-    2 adet vesikalık fotoğraf ( Erkek kursiyerlerden sakalsız ve kravatlı)
6-    Savcılık İyi Hal Kağıdı aslı. (Görevdeki öğretmenlerden istenmeyecektir, diğer kamu kuruluşunda çalışan kursiyerler bu belgenin yerine kurumlarından görev yeri belgesi alabilirler, kamu kurumlarında çalışmayan kursiyerler mutlaka bu belgeyi getirecekler)
7-    Nüfus cüzdanı fotokopisi (resimli).
8-    Sağlık Raporu ( Herhangi bir sağlık kurumundan alınabilir. (Sağlık raporu alamayanlar I Kademe Antrenör Olmamda sağlık ile ilgili problemim bulunmamaktadır. Şeklinde beyan verebilir
9-    Antrenör Bilgi Formu (form için xlsTıklayınız)  (Formu kendi adınız ile kaydedp gönderiniz)
Belgeler Kurs başladığında teslim alınacaktır. Ancak kursa başvuru yapmak için Antrenör Bilgi Formunu elektronik ortamda doldurarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta adresine göndermesi gerekmektedir.
   

 İletişim Tel: 530 770 6533