banner isbank

Satranç Haberleri

II.KADEME ANTRENÖR KURSU

İlimide 21-26 Ağustos 2017 tarihlerinde II Kademe Antrenör Kursu açılacaktır. Kursa Katılmak isteyen adayların Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta adresine başvuru yapması gerekmektedir. Kursa katılım 30 kişi ile sınırlıdır. 

İstenilen Belgeler ve program için doctıklayınız

HAKEM ARKADAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce istenen "Hakem Bilgi Formu"nun doldurularak 23 Ağustos 2017 tarihine kadar Mersin İl Hakem Kurulu Başkanı Hasan BACAK'a elden teslim edilmesi gerekmektedir. 

ÖNEMLE DUYURULUR. HAKEM BİLGİ FORMU İÇİNTIKLAYINIZ

15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygıyla…

15 temmuz

Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör olaylarından biri olan, aynı zamanda milletimizin birlik ve beraberlik içinde demokrasi nöbeti tutarak dik duruşundan asla taviz vermediği 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümüne ulaşmış bulunuyoruz.

Milletimizin huzuruna, birliğine, beraberliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimlerin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını bir kez daha yineliyor, 15 Temmuz gecesi demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerine karşı canları pahasına meydan okuyan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 2017

Türk satranççılardan Türkiye'ye madalya yağdı. Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası'nda, 5'i altın, 3'ü gümüş ve 1'i bronz madalya olmak üzere toplam 9 kupa ve 25 madalya kazanan sporcularımız, Avrupa'da gurur tablosuna imza attı. Karadağ'ın Budva şehrinde 10-20 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada 23 ülkeden 341 sporcu yarıştı. İlimizden şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz. Başarı elde eden sporcularımız.
WCM Bengü Sena Ayan Avrupa Okullar 17 Yaş Kızlar Şampiyonu
Süheyla Naz Bahar Avrupa Okullar 7 Yaş Kızlar Altıncısı
CM Kürşat Buğra Gökçek Avrupa Okullar 11 Yaş Genel Dördüncü,
WFM Sıla Çağlar Avrupa Okullar 13 Yaş Kızlar Yedinci
bengu sena_ayan_ve_poyraz_dursunkursat bugra_gokcek


suheyla naz_bahar


sla aglar


tm sporcular

Hakem Gelişim Semineri 2017

İlimizde 14-16 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan Hakem Gelişim Semineri 14 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 14.00'de Servet Tazegül Satranç Merkezinde başlayacaktır. Gelişim seminerine katılmak isteyen il ve aday hakemlerimizin açıklamalar doğrultusunda işlem yaparak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta adresine bildirimde bulunulması ve belirtilen kurs başlangıç tarihte kurs yerinde olması gerekmektedir. 

Açıklamalar için Tıklayınız